Kalendarz imprez i uroczystości szkolnych

Kalendarz imprez i uroczystości – rok szkolny 2015/2016

MIESIĄC WYDARZENIE FORMA OSOBAODPOWIEDZIALNA 

 

WRZESIEŃ 1.   Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 -apel, montaż słowno- muzyczny E. Jakubowska
2.  Wystawa z okazji rocznicy wybuchu II wojny światowej -wystawa I.KurowskaA.Bagrowska 
3.  Sprzątanie świata  -porządkowanie brzegu Jeziora Swarzędzkiego oraz terenu wokół szkoły M.Śmiechowska Nauczyciele wf 
4.   Bezpieczna droga do i ze szkoły -prelekcja przedstawiciela Straży Miejskiej w  holu szkoły K.Stramowska
5.   Integracja klas IPasowanie na gimnazjalistę - rajd integracyjny, zabawy i konkursy integracyjne, ognisko Wychowawcy klas I
6.   Dzień Chłopca - imprezy klasowe, forma do wyboru Wychowawcy klas
PAŹDZIERNIK 1.                   Tydzień samorządności - wybory do szkolnego samorządu- wybory opiekun SU E.Jakubowska
2.                   Dzień Edukacji Narodowej - apel, montaż słowno- muzyczny, „wręczenie nagród Sówek- Noblinek „ A. Kot, M. Kudzin
3.                   Moje życie- moje zdrowie – tydzień zdrowia -akcja dotycząca zdrowego odżywiania- spotkania z dietetyczką, przygotowywanie zdrowych posiłków na zaj. artystycznych, prelekcje na temat zdrowego odżywiania podczas WDŻw R K.Fabrowska K.Stramowska 
LISTOPAD 1. Dzień Papieski. Wspominamy Zmarłych… -wieczornica, konkurs religijny K.Pokorska H.Gruszczyńska
2. Narodowe Święto Niepodległości - koncert pieśni patriotycznych  I.Kurowska A.Bagrowska
3. Tydzień Kultury Słowa -dzień języka polskiego, zajęcia wychowawcze z savoir vivre, Debata Oxfordzka, spotkanie z baśnioopowiadaczem P.Grzesiak A.KotB.Suluk
4.Czwartek u Noblistów -spotkanie z ciekawą osobą 

 

I.Kurowska Nauczyciele przedmiotów humanistycznych
GRUDZIEŃ 1. Dzień Patrona Gimnazjum -potyczki klasowe, wystawa G.Wróblewska
2. Opłatek Wigilijny - spotkania klasowe  Wychowawcy klas
3. Spotkanie Wigilijne pracowników szkoły - montaż słowno- muzyczny K.Stramowska B.Suluk
STYCZEŃ 1. Rocznica Powstania Wielkopolskiego -gra terenowa I.Kurowska A.Bagrowska 
2. Spotkanie klas podsumowujące I semestr - konkursy, apel K. Fabrowska
3.Tydzień profilaktyki  (może być wydarzeniemruchomym- w zależności od terminu podanego przez OPS) 

 

- szkolny konkurs plastyczny, teatr profilaktyczny K.Pokorska M.Szafirska
LUTY 1. Bal połowinkowy klas II - bal D.Diakowicz wychowawcy
2.Walentynkowe Święto -poczta walentynkowa, konkurs literacki J.Książek -Myślińska 
MARZEC 1. Dzień Patrona Swarzędza -wystawa A.Bogajewicz
2. Noc z matematyką. II Gminny Konkurs Matematyczny - konkurs  A.Filipiak
3.Czwartek u Noblistów 

 

 

-spotkanie z ciekawą osobą 

 

Nauczyciele przedmiotów matematyczno-przyrodniczych
4.Czas rekolekcji  -nauki w kościele- pielgrzymka do Częstochowy H.Gruszczyńska
KWIECIEŃ 1. Dzień Ziemi -Ekofestiwal dla klas I K.Fabrowska D.Świerczyńska
2. Festiwal nauki 

 

- konkursy, przeglądy, wystawa, drzwi otwarte  D.Diakowicz
3. Konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii i StanachZjednoczonych 

 

 

-konkurs 

 

J.Książek – Myślińska K.Bajon
4.Gminny Konkurs  Ekologiczny -konkurs K.Fabrowska D.Świerczyńska
5. X Religijny Konkurs Recytatorski 

 

 

 

-konkurs K.Pokorska H.Gruszczyńska
MAJ 1. Uroczystość Konstytucji 3 Maja -potyczki klasowe I.Kurowska A.Bagrowska 
2. Konkurs czytelniczy - konkurs  A.Nowak- Połącarz B.Suluk 
3. Gminny Konkurs piosenki „Zaczarowana Melodia” 

 

-konkurs muzyczny 

 

E.Wiśnioch E.Anglart- Czerniejewska
4. Uroczystości z okazji Poznańskiego czerwca 56 -wystawa I.Kurowska 
CZERWIEC 1. Dzień dziecka- Dzień Sportu - teatr nauczycielski dla uczniów P.Grzesiak A.KotNauczyciele wf
2. Zielona szkoła - całoroczny projekt edukacyjny zakończony wyjazdem na Zieloną Szkołę D.Świerczyńska J.Badura
4. Bal Absolwentów  -zabawa taneczna  wychowawcy
5.Pożegnanie absolwentów szkoły -akademia B. Suluk
SIERPIEŃ 1.Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 -akademia A.Kot